کوتاه کردن مو | هر آن‌چه که باید در مورد کوتاه کردن مو در آقایان و خانم ها بدانید! | مرکز کراتینه مروارید

مرکز کراتینه مروارید – یکی از مسائلی که می تواند بر روی زیبایی آقایان و خانم ها تاثیر شگرفی بگذارد و به چهره شما جلوه ببخشد، کوتاه کردن مو است. کوتاه کردن مو مقوله بسیار مهمی است که بسیاری از ما توجه ای نسبت به این موضوع نداریم.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید
کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید
کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

هنگام کوتاه کردن مو، سبکی که دنبال آن هستید باید فرم صورت شما را تکمیل کند. چه موهای کوتاه، چه متوسط ​​و چه بلند را ترجیح دهید، می بایست نوع برش  مناسب خود را پیدا کنید. حتماً تصاویر زیادی را با خود به سالن بیاورید. هرچه تصاویر بیشتری از مدل مو داشته باشید، آرایشگر شما بهتر می تواند آن چه را که می خواهید به شما ارائه دهد.

یک مدل موی افسانه ای جدید می تواند بلافاصله احساس اعتماد به نفس بیشتری در شما ایجاد کند. اگرچه در گذشته توسط سبک های بد کوتاه کردن مو، دیده نشده اید. یا این که با احساس راحتی روی صندلی آرایشگر نشستن برایتان سخت است. کلید حل شدن در مورد مدلی که شما دوست دارید یافتن آرایشگری است که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید و تا آنجا که ممکن است در مورد آن‌چه در سبک تمام شده می خواهید خاص باشید.

کوتاه کردن مو در آقایان و خانم های دارای صورت گرد

1

اگر صورت گرد دارید و می خواهید موهای خود را کوتاه کنید، می بایست بسیار کم موی خود را برش دهید تا بهتر دیده شوید. یک برش pixie (پیکسی) با لایه های spikey (اسپیکی یا خوشه ای) دریافت کنید. این کار با افزایش قد و تأکید بر چشمان شما، گردی صورت شما را کمرنگ می کند. اگر موهای صاف و ظریفی دارید معجزه می کند. اگر موهای فر دارید که از این نوع کوتاهی استفاده نکنید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

 

2

اگر می خواهید یک برش متوسط ​​داشته باشید، باید مو به قسمت پایین گردن شما برسد. این طول، یک برش عالی برای ایجاد اثر لاغری در صورت است. اگر قصد دارید آن را فرفری کنید، مقداری مو را بلند تر کنید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

3

اگر موهای بلندتر را ترجیح می دهید، می توانید به راحتی موهای خود را پرتر جلوه دهید که باعث لاغرتر نشان دادن چهره شما شود. برای این ظاهر، از لایه هایی استفاده کنید که از خط فک شروع می شوند. از لایه های بلند برای ایجاد تمرکز در انتهای موهای خود استفاده کنید.

برای شروع کار از یک قسمت مرکزی استفاده کنید. برای دختران با صورت گرد، قسمت مرکزی صورت همیشه ایده خوبی است.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

کوتاه کردن مو در آقایان و خانم های با صورت بلند و بیضی شکل

1

با صورت بلند یا بیضی شکل، برای تأکید بر فرم صورت باید لایه هایی کوتاه داشته باشید. از زاویه های گرافیکی با لایه های کوتاه و تنک استفاده کنید تا یک سبک جذاب را به خود اضافه کنید.

اگر موهای بسیار فر دارید، هنوز هم می توانید این ظاهر را خیلی خوب از بین ببرید. نگران نباشید، مطمئن شوید که آن را کمی طولانی تر بریده اید تا فرها مقداری وزن داشته باشند تا شکل برش شما را حفظ کند.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

2

از لایه های ظریف استفاده کنید و مدل موی خود را تا شانه های خود بکشید. اگر موهای نازکی دارید، بعضی از لایه های کوتاه تر و ناهموار اطراف صورت خود را ببرید تا موهای شما تا حد ممکن پر به نظر برسد.

فر و موج را در کناره های صورت خود ایجاد کنید. از حجم اضافی در بالا خودداری کنید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

3

اگر می خواهید موهای بلندی داشته باشید و صورتی بلند یا بیضی شکل دارید، آن را تا جایی که دوست دارید نگه دارید اما مقداری چتری های کناری را به آن اضافه کنید. کشش های طولانی که با این بافت یکپارچه جفت شده اند، صورت بلند شما را کوتاه می کنند. وقتی این مدل مو را انتخاب کردید، آماده باشید که موهایتان را خشک کنید. تا شکل درست و زیبای شما را حفظ کند.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

کوتاه کردن مو در آقایان و خانم های با ظاهر مربعی

1

یک بابِ کوتاه و لایه ای، یک مدل عالی برای صورت مربعی شکل است. این امر به جای استخوان فک شما بر استخوان گونه تأکید خواهد کرد.

اگر موهایی ضخیم دارید از اتوی تخت برای حالت دادن به این مدل استفاده کنید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

2

موهای خود را درست روی شانه های خود ببرید. در اطراف انتهای آن از لایه های سبک استفاده کنید تا چانه خود را استتار کنید. موهای خود را به پهلو بریزید تا یک صورت مربع شکل را جبران کرده و مقداری موی چتری را که به طرف آن جریان دارد برش دهید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

3

اگر موهای بلندی می خواهید که مکمل صورت مربعی شکل شما باشد، با رشته های لاغری استخوان گردن و موهای چسبیده به استخوان گونه را نگاه کنید. اگر چهره ای مربع شکل داشته باشید، سبک بلند با انتهای خشن نمی خواهید. پراکنده شدن لایه های صورت، صورت شما را ملایم تر جلوه می دهد.

اگر موهای خوبی دارید، لایه ها را به حداقل برسانید، اما هنوز هم آنها را نزدیک استخوان گردن خود شروع کنید.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

چگونه با انتخاب روش مناسب کوتاه کردن مو به ظاهر مورد علاقه خود برسیم؟

یافتن سالن مناسب و آرایشگر برای کوتاه کردن مو

1

توصیه هایی دریافت کنیدبهترین راه برای تعیین اینکه آیا یک آرایشگر مناسب نیاز شما است، صحبت با مشتریانی است که با او کار کرده اند. این بدان معنی است که از افرادی که موهایشان را تحسین می کنند برای توصیه های سبک بخواهید. اگر به نظر می رسد که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما همیشه مدل موهای بسیار خوبی دارد، از آنها بپرسید که چه کسی موهای آنها را حالت می دهد تا بتوانید با آرایشگر مشورت کنید.

اگر غریبه ای با مدل مویی را مشاهده کردید که واقعاً عاشق آن هستید، از آنها بپرسید که به کدام سالن می روند و کدام یک از آرایشگران را می بینند.

اگر تصمیم به کوتاهی دارید، با آرایشگر پیشنهادی قرار ملاقات بگذارید. حتماً نام شخصی را که به شما ارجاع داده است را بگویید. این کار می تواند به شما کمک کند تا به آرایشگر ایده ای از نوع ظاهری که ترجیح می دهید را ارایه کنید.

2

برای بررسیهای آنلاین جستجو کنیدحتی اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده مورد اعتماد یک آرایشگر را به شما توصیه می کند، بهتر است کمی بیشتر در مورد آرایشگر تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مناسب شما هستند. این به این دلیل است که عزیزِ شما ممکن است نوع موی متفاوتی با موهای شما داشته باشد و ممکن است آرایشگر در کوتاه کردن موهای شما مهارت کافی نداشته باشد.

سالن ها اغلب دارای حساب های اینستاگرام هستند که در آن عکس هایی از برش ها و سبک هایی را که توسط آرایشگران آنها انجام می شود، ارسال می کنند  و ممکن است سبک های شخصی حساب های خاص خود را داشته باشند. عکس ها را بررسی کنید تا ببینید آیا کارهای آنها را دوست دارید یا خیر.

کوتاه کردن مو در خانم ها و آقایان - مرکز کراتینه مراورید

ارتباط با آرایشگر خود برای کوتاه کردن مو

1

درباره نگرانی ها راجع به موی خود صحبت کنیدقبل از شروع به توضیح مواردی که می خواهید در یک مدل مو انجام دهید، بهتر است مسئله مو یا مشکلات خود را با آرایشگر خود توصیف کنید. به این ترتیب ، آنها خواهند فهمید که آیا مدل مویی که توصیف می کنید به درد شما می خورد یا خیر. به عنوان مثال، ممکن است به او بگویید که آخرین مدل موی شما موهای شما را برجسته می کند یا آنطور که دوست دارید ضخیم به نظر نمی رسد.

حتماً در مورد ضخامت و بافت موهای خود با آرایشگر نیز صحبت کنید، زیرا سبکی که با موهای صاف، خوب به نظر برسد احتمالاً بهترین گزینه برای موهای ضخیم و مواج نیست.

هر نوع مسئله ای را که برای شما نگران کننده است به آن اشاره کنید، زیرا کوتاهی مو باعث آشکارتر شدن آنها می شود.

علاوه بر صحبت با آرایشگر در مورد مسائل خاص مو، شما همچنین باید هر گونه نگرانی در مورد نحوه برش را با فرم صورت خود ذکر کنید. به عنوان مثال، اگر صورت گرد دارید، ممکن است توضیح دهید که سبکی می خواهید که به بلندتر نشان دادن آن کمک کند.

حتی بعد از اینکه نگرانی های مربوط به موهای خود را توصیف کردید ، آرایشگر باید قبل از برش، آن را لمس کرده و مطالعه کند. شما می خواهید مطمئن باشید که آنها قبل از اینکه قیچی را بردارند، نوع مو و بافت شما را واقعاً درک می کنند.

2

یک عکس الهام بخش پیدا کنیدسبک ها معمولاً بصری هستند. بنابراین داشتن عکسی از نوع برشی که دوست دارید می تواند به آرایشگر شما کمک کند تا آنچه می خواهید را درک کند.

چند مجله را مرور کنید تا تصاویری از ظاهری را که می خواهید پیدا کنید. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که ظاهر و سبک خاصی را دوست دارید آن را بهترین حالت برای نوع مو و فرم صورت خود بدانید.

فقط لازم نیست تصاویر را از مجلات بیاورید. اگر عکسی از خود با مدل موی گذشته دارید که واقعاً آن را دوست دارید، آن را برای نشان دادن به آرایشگر بیاورید.

با دسته ای از عکس های الهام بخش، آرایشگر خود را خسته نکنید. سه یا چهار مورد برای او کافی است تا از نوع برشی که می خواهید تصور کند.

3

خاص باشید. دیدگاه همه متفاوت است. بنابراین در مورد مدل موی خاص، ممکن است شما و آرایشگر خود ایده یکسانی نداشته باشید. به جای اینکه بگویید، “مقداری کمتر مو را کوتاه کن”، با بالا بردن دست خود به آنها نشان دهید که چقدر می خواهید برش دهید.

فقط به آرایشگر خود نگویید که می خواهید مدل موی شما چتری باشد. دقیقاً توضیح دهید که چه نوع چتری را می خواهید.

4

در مورد نگهداری مدل موی خود کوشا باشید. ممکن است هنگام ترک سالن مویی به نظر برسد که بسیار زیباست. اما هرگز پس از شستن و حالت دادن به آن در خانه، ظاهری مشابه با موقع کوتاهی نداشته باشید. این به این دلیل است که شما به همان سبک که در سالن آرایشگر صرف کرده اید زمان نمی گذارید.

برای اطمینان از اینکه موهایتان هر زمان که حالت می دهید عالی به نظر می رسد، از آرایشگر خود راهنمایی بخواهید.

به عنوان مثال، اگر می دانید که هر روز نمی توانید 20 دقیقه وقت بگذارید تا موهای خود را با یک برس گرد، خشک کنید. مطمئن شوید که آرایشگر شما این را می داند.

5

به تخصص آرایشگر در مورد کوتاه کردن و مدل مو گوش دهیدگرچه ممکن است ایده کاملاً مشخصی برای مدل موی مورد نظر خود داشته باشید. اما ممکن است لزوما بهترین گزینه مناسب شما نباشد. فقط به این دلیل که از نظر دوستان یا فرد مشهور مورد علاقه شما، خوب است.

آرایشگر شما آموزش دیده است تا بداند چه مدل هایی از صورت با انواع مختلف مو هماهنگ است. بنابراین ممکن است به شما بگویند که این موها با موهای شما و فرم صورتتان همخوانی ندارد. که در این حالت بهتر است که حرف آرایشگر خود، در مورد سبک معرفی شده را بپذیرید تا اینکه با سبکی نامتقارن و نازیبا باشید.

منبع: ویکی هو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *