رشد سریع مو _ ۵ روش برای افزایش رشد مو

شاید جزو آن دسته از افرادی هستی که از کوتاه کردن موهات پشیمون شدی و قصد داری با افزایش رشد موهات هرچه سریعتر به نتیجه ی دلخواه برسی. یا اینکه با رسیدن به سنین میانسالی احساس میکنی رشد موهات متوقف شده است.

فقط کافیه پنج عادت زیر را به سبک زندگیت اضافه کنی تا با رشد سریع موهات شگفت زده شوی. رشد طبیعی موها در سال ۱۲ سانت است (ماهی 1 سانت)  ولی شما میتوانید با کمک این متد ها به سالی ۲۴ سانت افزایش رشد مو دست پیدا کنید.

شستن مو

۱

روش شستن مو های خود را تغییر دهید. عواملی از قبیل اینکه هر چند وقت یکبار مو های خود را میشویید و از چه دمای آب استفاده میکنید، میتواند در قد مو ها شما تاثیر بگذارد. برای مثال هر روز شستن مو ها و استفاده از آب بسیار داغ باعث خشک شدن و شکنندگی مو میشود و همچنین از ضخیم و بلند شدن مو جلوگیری میکند. توصیه میشود که مو های خود را در هفته 2 مرتبه و با آب ولرم شست و شو دهید.

کوتاهی مو

۲

هر شش ماه یکبار سه سانتی متر از موهایتان را کوتاه کنید. اینکار که اصطلاحا نوک گیری نام دارد میتواند با از بین بردن قسمت های آسیب دیده مو که باعث تضعیف موها میشوند، به رشد بیشتر، سلامت و زیبایی موهایتان کمک کند.

شامپو فری سولفات

۳

از شامپو ها و ماسک های دارای سیلیکون و سولفات استفاده نکنید. محصولات شوینده ای که استفاده میکنید ممکن است دارای مواد شیمیایی مضری مانند سولفات ها و سیلیکون ها باشد که میتواند به موهایتان آسیب های جبران نا پذیری برسانند و رشد آن ها را کمتر کنند. با دیدن ویدیو بهترین شامپو های فری سولفات، میتوانید شامپو مناسب موهای خودتان را بشناسید.

ماسک مو

۴

هر دو هفته یکبار از ماسک مو و روغن های طبیعی استفاده کنید. این کار به شما کمک میکند که مو هایتان براقیت بیشتر و رشد سریعتری داشته باشد. برای اینکار میتوانید روغن نارگیل و بادام امتحان کنید؛ روغن نارگیل نفوذ بالا و رطوبت رسانی عمیق دارد در حالی که روغن بادام براقیت بیشتری به مو میبخشد و باعث افزایش رشد مو میشود.

خشک کردن مو

۵

بس از شست و شو، مو های خود را به آرامی خشک کنید تا رطوبت آن به طور کامل گرفته شود. هرگز هنگامی که مو خیس است، شانه نکشید زیرا موهای مرطوب نسبت به مو های خشک بیشتر کشیده شده و میشکنند.  برای خشک کردن آن ها بهتر است از حوله ی میکروفایبر یا تیشرت نخی استفاده کنید.

رعایت کردن این نکات ساده کار دشواری نیست پس پیش از نا امید شدن از بلند شدن طبیعی موهایتان حتما این پنج نکته را در روتین مراقبت از موهایتان قرار دهید.

۶ دیدگاه برای “رشد سریع مو _ ۵ روش برای افزایش رشد مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *