تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو – مقایسه روش کراتینه مو با صافی ژاپنی

تفاوت ریباندینگ و کراتینه چیست. ریباندینگ بهتره یا کراتینه. این روزها روش های صافی مو متعدد کمی انتخاب را برای ما سخت کرده است. در این نوشته کوتاه این دو روش را به صورت کاملا خلاصه و مفید با یکذیگر مقایسه میکنیم. 

مقایسه ریباندینگ و کراتینه در هزینه

در این بخش کراتینه با اختلاف مقام اول را دارد. هزینه انجام ریباندینگ حدود 3 برابر کراتینه میباشد. دلیل  اول هزینه مواد اولیه که از کشور ژاپن تهیه میشود. دلیل دوم این اختلاف قیمت نیروی متخصص و مدت زمان اجرا و  آن (هفت ساعت) میباشد. در تصویر مقایسه قیمت ها را مشاهده میکنید.(قیمت های زمستان 1398).

تفاوت ریباندینگ کراتینه قیمت

نقاط برتری کراتینه و ریباندینگ

کراتینه

1- قیمت مناسب (اصلی ترین فرق کراتینه)

2- زمان اجرا کمتر(2 ساعت کراتین در مقابل 7 ساعت ریباندینگ).

3- احیا بیشتر موهای آسیب دیده شما.

4- قابل اجرا روی موهایی با دکلره و یا حتی با آسیب های خیلی شدید.

5- امکان فر کردن مجدد مو در صورت پشیمان شدن.

ریباندینگ

1- دائمی بودن صافی مو (اصلی ترین فرق ریباندینگ).

2- اصالت مواد اولیه و کم بودن نوع تقلبی آن در بازار.

3- فرمالین و آسیب های شیمیایی کمتر هنگام اجرا.

4- تغیرات اساسی در کتیکول مو های آسیب دیده.

5- بعد از صافی نیاز به مراقبت ندارد.

نظر افرادی که انجام داده اند چیست

در هنگام انتخاب بین روش های صافی عوامل بسیاری در انتخاب شما نقش بازی میکنند. حتما در پایئن این مطلب نظرات خود را در مقایسه صافی ژاپنی یا کراتینه برای دیگر خوانندگان نشر دهید و سوالات خود را مطرح کنید. این نظر سنجی میتواند به شما خواننده که هنوز تصمیم نگرفته اید کمک شایانی کند.در این مقاله سعی میکنیم آن ها را با شما در اشتراک گذاریم.

ریباندینگ بهتره یا کراتینه

تفاوت ریباندینگ و کراتینه در ماندگاری

با در نظر گرفتن هزینه های بالای ریباندینگ در تهیه مواد اولیه در مقابل مواد کراتین. طبیعتا دارای ماندگاری دائمی نیز میباشد. زیرا میتواند ساختار موی شما را درمان کنند البته تا رشد مجدد موی تازه. این مو به صورت اصلی خود از ریشه متولد میشود. و مابقی موی شما تا سالیان طولانی به صورت لخت شلاقی باقی میماند. در مقابل کراتینه تنها شش ماه موی شما را لخت میکند. پس از آن به صورت تدریجی از ماه ششم شروع به کاهش اثر میکند. مواد کراتینه به لایه خارجی مو پرس میشوند. به کمک حرارت بالا. و برای طولانی تر کردن اثر آن میتوان از مراقبت های بعد کراتینه کمک گرفت.

فرق ریباندینگ و کراتینه در نوع مو

ریباندینگ بهتره یا کراتینه. ریباندینگ فقط میتواند روی موهای سالم و طبیعی اجرا شود. موهایی که با رنگ و اکسیدان قوی روشن شده باشند هرگز مناسب صافی ژاپنی نیستند. بلکه برای صافی و احیا این دسته تنها میتوان از کراتین و یا المنت کمک گرفت. همچنین ضخامت و رنگ پایه نیز در کیفیت کار شما تاثیر گذار است. بهتر است قبل از اقدام و تصمیم عکس موهای خود را برای کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی ارسال کنید. مشاوران ما میتوانند به شما راهنمایی بهتری دهند.(عکس به کمک آینه از پشت سر بدون اتو و براشینگ).

تفاوت ریباندینگ کراتینه

دو روش برای رام کردن موهای لجباز 

کراتینه درمانی یا ریباندینگ دائمی مو؟ دو روش با سازکار متفاوت برای صاف کردن موهایی آدامسی. در درجه اول کراتینه درمانی که با ترکیبات کراتین (عناصری موجود در ناخن ها و موهای سالم). مانند عنصری خارجی روی جداره مو های شما لمینیت میشوند. در سمتی دیگر مقایسه ریباندینگ که وظیفه اش شکستن و اصلاح ساختار دی سولفات درونی موی شماست. در تلاش است تا مو های شما را به صورت درون پیوند به حالت درمان شده و شلاقی بازگرداند. این صافی دائمی اصلی ترین تفاوت ریباندینگ با تمام محصولات دیگر است.

برنامه آینده موهای شما چیست

عده ای از خانم ها بعد از مدتی کوناه دچار حس تنوع طلبی میشوند. ودوست ندارند موهایشان دائما لخت باشد. قصد دارند حتی موهای خود را حالت دهند و یا فر کنند. یا عده ای دیگر عنوان میکنند که میخواهند موهایشان را به رنگ روشن در بیاورند.کراتینه برای این افراد بیشتر توصیه میشود.

چند درصد از موهای شما سفید شده اند

خانم هایی با سن بالای 50 سال. که اکثر موهایشان سفید شده هم پیشنهاد میشود به جای صافی ژاپنی از کراتینه استفاده کنند. به دلیل این که در این دست از موها مواد مورد نیاز برای اصلاح ساختار با ابزار ریباند کمتر دیده میشود. منظور ما موی سفیدی است که رنگ دانه خود خود را از دست داده است. این مو کمتر میتواند حالت صافی و شلاقی را برای ریباندینگ تامین کند.

ریباندینگ فقط هزینه اضافی برای این دسته دارد. (نگران یک مقدار کم موی سفید نباشید، همه ما موهایی سفید داریم. گفته شده بالای 50 درصد). برای این دسته افراد توصیه میشود برای صافی از کراتینه مو استفاده کنند. زیرا کراتینه هیچ ارتباطی به رنگدانه مو ندارد و تنها با لایه خارجی مو در تماس است. 

تفاوت ریباندینگ کراتینه

آیا گزینه های دیگری هم وجود دارد

بله، موارد صافی و احیا متنوعی وجود دارد. مانند المنت مو، بوتاکیس، دارک، ولاسترت و غیره. اما نکته قابل توجه اینجاست که در بازار تنها این دو گزینه پر طرفدار هستند. و مابقی روش ها بیشتر به نظر هزینه بر و کم فایده می آیند. حتی این شرایط فقط مربوط به بازار ایران و تهران نیست. در تمام نقاط دنیا همیشه این دو روش مطرح بوده اند و مابقی در حاشیه.

اگر از تجربه شخصی خودم در این سالها به طور آمار عنوان کنم. میشه به ازای هر 99 نفر که کراتین و ریباندینگ انجام میدهند. 1 نفر خواستار روش های جایگزین دیگر مانند بوتاکس والمنت میشود.البته هر موقع افراد نیاز به روش جایگزین داشتند ما انجام خدمت میکنیم. اما به شما توصیه نمیکنیم. به نظر این روش ها دیگر در دنیا منسوخ شده باشند.

اکنون بررسی میکنیم تفاوت ریباندینگ و تفاوت کراتینه با اینها در چیست. به طور مثال روش بوتاکس مو که برای احیا موهای شما کاربرد دارد. شما با آن هیچ صافی را تجربه نمیکنید. اما به دلایل هزینه های بالا مواد اولیه شما باید هزینه ای معادل هزینه کراتینه کردن را بپردازید. (فقط مناسب خانم هایی که حالت موه های خودشونو دوست دارند. و فقط نیاز به احیا کردن مو دارند).

روش المنت مو که دقیقا برعکس بوتاکس مو عمل میکند. موهای شما را کاملا صاف و شلاقی میکند ولی به شما احیا مو نمیدهد (احیا خیلی کم). و هزینه های آن دقیقا 2 برابر کراتینه درمانی میباشد(اصلا صرف نمیکنه). بار ها سعی کردم مشتری هامو از انجام المنت منصرف کنم ولی متاسفانه سودی نداشته.

تفاوت ریباندینگ و کراتینه در عوارض جانبی

این سوال خیلی زیاد تو اینستاگرام ازم پرسیده شده. دوستان خیالتون راحت باشه که همه روش ها عوارض مخصوص به خودشونو دارند. هیچ ماده و محصول درمانی بدون عوارض در دنیا نیست. پس هیچوقت فریب افراد سودجو که محصولات خودشون بدون عوارض و بدون فرمالین معرفی میکنند رو نخورید. فقط سعی کنید از اصل بودن مواد صافی و احیا و علم کار با مواد آرایشگرتون مطمئن باشید. تا عوارض رو به حد اقل برسونید. و اون وقت که خیالتون میتونه از عوارض جانبی راحت باشه.

نکته آخر

 در ضمن دوستان کارهاتون رو به روز های آخرهفته موکول نکنید. خیلی سالن شلوغ میشه. سعی کنین از شنبه تا سه شنبه تشریف بیارین که نیازی به نوبت گرفتن هم نباشه. در این صورت کارهاتون هم با حوصله دقت بیشتر انجام بشه.

به نظر شما ریباندینگ بهتره یا کراتینه. از تفاوت ریباندینگ و صافی ژاپنی با بوتاکس و المنت. یادتون نره نظراتتون و تجربیات شخصی رو حتما برام بنویسید همینجا یا در پیج اینستاگرام.

۱۳ thoughts on “تفاوت ریباندینگ و کراتینه مو – مقایسه روش کراتینه مو با صافی ژاپنی

 1. Pingback: اپلاسیون

  • مروارید بیوتی says:

   عزیزم دارک دیگه استفاده نمیشه. مگر برای آقایان که موهاشون خیلی کوتاه باشه. کلا از رده خارج شده و توجیه اقتصادی نداره.

  • مروارید بیوتی says:

   در هر دو روش, حجم موهاتون کم میشه ولی طبیعتا تراکم بیشتری پیدا میکنه. و نکته ای که وجود داره, کراتینه مانند یک موم رو موهاتون پرس میشه و این خودش یعنی کلفت تر کردن تار موها, پس اگر حجم موهاتون کم هست برای شما کراتینه مناسب تر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *